Zamek Drachenfels

Najlepsze gry wojenne w 2016 roku

Artykuły / Artykuły
Autor orth Opublikowano: 23 Cze 2012 - 09:55

Przygotowaliśmy dla was zestawienie naszym zdaniem najlepszych gier wojennych w 2016 roku. W skład zestawienia wchodzą gry PC, oraz konsolowe na Xbox One i PlayStation 4.

1. Call of Duty: Modern Warfare Remastered 
To odświeżona wersja słynnego FPS-a z 2007 roku. Twórcy gry zatroszczyli się przede wszystkim o pieczołowicie odnowioną grafikę, z teksturami o wyższej rozdzielczości, nowe animacje, lepsze oświetlenie i wiele innych szczegółów. Poprawie uległ także dźwięk w tej kultowej, wojennej grze.

2. Halo Wars 2
Halo Wars 2 jest kontynuacją konsolowej wojennej gry strategicznej z 2009 roku. W odróżnieniu od jedynki, za którą odpowiadała firma Ensemble Studios, drugi tytuł został stworzony przez dwa zespoły - 343 Industries i Creative Assembly. Starcia wojenne w Halo Wars 2 toczone są na ogromną skalę, a rozgrywka jest bardzo szybka i dostarcza wiele wrażeń.

3. Battlefield 1
Najnowsza osłona ponadczasowej serii Battlefield zabiera nas w czasy I Wojny Światowej, gdzie będziemy walczyli nie tylko na lądzie, ale również w powietrzu oraz na wodzie. Ze względu na wojenne realia walka nie odbywa się wyłącznie na dalekich dystansach, ale często mamy też do czynienia z pojedynkami twarzą w twarz. Gra działa na doskonałym silniku Frostbite [1], znanym z wielu innych kultowych tytułów oraz automatów do gier online [2], który w Battlefield 1 stawia na większą destrukcję otoczenia.

4. Rising Storm 2: Vietnam
Rising Storm 2: Vietnam to wojenna strzelanka dostarczona przez studio Tripwire Interactive, znanego z serii Killing Floor i Red Orchestra. Akcja gry przenosi gracza do Vietnamu

5. Battalion 1944
Tytuł Battalion 1944 to kolejna gra wojenna FPS wydana na pecety. Jak sama nazwa wskazuje - jest ona osadzona w realiach II wojny światowej. Gra jako tako nie posiada liniowej kampanii i oferuje wyłącznie potyczki w trybie multiplayer. Wieloosobowe starcia są skoncentrowane na spektakularnych walkach piechoty, zaś mechanizmy samej zabawy umiejscowione zostały gdzieś pomiędzy grą zręcznościową a symulacją.

6. Day of Infamy
To kolejna gra osadzona w realiach Drugiej Wojny Światowej. Gra zorientowana jest na tryb kooperacji graczy i stanowi kontynuację pierwszego tytułu serii – Day of Defeat z 2001 roku dostarczonego przez twórców Insurgency.

Przytoczone sześć tytułów gier wojennych, które ukazały się w ostatnich miesiącach lub których premiera planowana jest na początek 2017 roku - to jedynie subiektywny wycinek nowości wydawniczych tego gatunku gier. W podsumowaniu nie uwzględnialiśmy wielu innych gier wojennych, których premiera co prawda odbyła się kilka lat temu – ale które stale są aktualizowane i wychodzą do nich kolejne dodatki.
Kluczowym przykładem mógłby być tutaj ponadczasowy Counter Strike: Global Offensive [3], w którego, jak podają statystyki zagrywa się co tydzień ponad 10 milionów unikatowych użytkowników! Gra od daty swojej premiery przeszła sporą ewolucję, wiele map zostało zaktualizowanych a silnik gry i cała fizyka została dopracowana do perfekcji. Nic więc dziwnego że gry takie jak CS:GO stają się coraz częściej jedną z najpopularniejszych konkurencji na zawodach e-sportowych.

Artykuł ze strony Zamek Drachenfels
  http://drachenfels.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
  http://drachenfels.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=544

Linków w tym artykule
  [1] http://www.frostbite.com/
  [2] http://www.onlinekasyno24.pl/automaty-online
  [3] http://store.steampowered.com/app/730/